Z okazji zbliżających się świąt Wielkanocy młodzież należąca do Samorządu Uczniowskiego przygotowała świąteczne kartki z życzeniami dla wszystkich pracowników ZPO nr 1 w Mławie.  Własnoręcznie zrobione kartki z życzeniami zdobią  dolny korytarz.

Szanowni Państwo nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni naszej szkoły,

życzymy Wam szczęścia, które nadaje sens życiu

i jest magią w Waszych sercach zaklętą.

Nie pozwólcie mu zostać w ukryciu, podarujcie  je bliskim na święta.

Wesołych Świąt!

166857330 450975532804629 8031336791206253506 n

166851982 450975676137948 1887270405382575404 n

 

IMG 0460 420x315W dniu "Imienin szkoły" - 5 października 2020r. - uczniowie klas czwartych zostali przyjęci do grona uczniów starszej grupy wiekowej.
Dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego odwiedziły tego dnia klasy czwarte, żeby przybliżyć im historię" jedynki" oraz jej patrona - Hugona Kołłątaja. Czwartoklasiści z ciekawością obejrzeli prezentację multimedialną, na temat historii szkoły, przygotowaną przez starsze koleżanki.
Ogromne emocje wzbudził konkurs wiedzy "Co wiesz o swojej szkole?". Uczniowie klas czwartych wykazali się dużą wiedzą na temat szkoły oraz swoich nauczycieli.
Wszyscy czwartoklasiści zostali odznaczeni tarczą szkolną, a gospodarzom klas zostały wręczone dyplomy.

Młodszym koleżankom i kolegom życzymy sukcesów w nauce, szczerych i wiernych przyjaźni oraz pogody ducha.
Samorząd Uczniowski

Więcej…

 

Z okazji Dnia Matki

Samorząd  Uczniowski w imieniu całej społeczności szkolnej ZPO nr 1

składa wszystkim mamom najserdeczniejsze życzenia.

dm

Z okazji Twojego dnia Mamo,
za wczoraj i dziś - zawsze tak samo,
każdym czułym serca uderzeniem
i każdym z niego płynącym życzeniem.
Zdrowia, sił i codziennej radości
wraz ze słowami największej wdzięczności
za wszystkie dla nas trudy i starania
składamy dzisiaj podziękowania.

 

137 420x315W dniu 18 maja pod mławskim pomnikiem Jana Pawła II, polskiego papieża w latach 1978–2005, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zapalili znicze. 18 maja 2020 roku to dzień, w którym przypada 100. rocznica urodzin Karola Wojtyły.
Karol Wojtyła urodził się 18 maja 1920 r. w Wadowicach. Jego młodość i początek drogi powołania przypadły na trudny czas II wojny światowej.
Papieżem został wybrany 16 października 1978 r. Jego pontyfikat był jednym z najdłuższych w historii Kościoła. Trwał 27 lat. Jako papież odbył 250 pielgrzymek, w tym m.in. osiem do Polski.

Więcej…

 

SU ZPO1 w Mławie  w imieniu  całej  społeczności  uczniowskiej dziękuje Wam za  troskliwą i profesjonalną opiekę, życzliwość, ciepłe słowa i szczery uśmiech, które pomogły wrócić do zdrowia wielu Waszym pacjentom. Doceniając Wasz trud i zaangażowanie pragniemy  podziękować Wam za wysiłek włożony w codzienną pracę. Życzymy Wam wytrwałości, a przede zdrowia.

Dziękujemy naszej szkolnej pielęgniarce pani Bożence.
My uczniowie panią Bożenkę serdecznie pozdrawiamy i moc wirtualnych buziaków jej przesyłamy.   

pielegniarki

 

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, z okazji przypadającego Dnia Kobiet zorganizowano konkurs na „Najsympatyczniejszą Dziewczynę”. W pierwszych dniach marca z klas IV – VIII chłopcy typowali na karteczkach jedną kandydatkę niekoniecznie ze swojej klasy. Następnie odpowiedzialni za przeprowadzeni konkursu chłopcy zliczyli wszystkie głosy i w dn. 6 marca ogłosili jego wyniki.

pobrane 315x420

Najsympatyczniejszą Dziewczyną w szkole została Aleksandra Moszczyńska z klasy VIIIa. Ola została nagodzona pamiątkowym dyplomem oraz słodkim upominkiem. Gratulujemy naszej koleżance.

 

 

28 lutego b.r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli kwiaty pod szkolną tablicą pamiątkową poświęconą Hugonowi Kołłątajowi w jego 208 rocznicę śmierci. Hugo Kołłątaj zmarł po długiej chorobie 28 lutego 1812r. w Warszawie. Został pochowany na stołecznym Cmentarzu Powązkowskim.

20200228 093003 315x420

 

IMG 1428 420x315"Jest karnawał, muszą być tańce!" – z takiego właśnie założenia wyszedł Samorząd Uczniowski, który w czwartek 6 lutego b.r. zorganizował dyskotekę szkolną dla uczniów z klas I – VIII. Już na kilka dni przed tym wieczorkiem tanecznym na szkolnych korytarzach pojawiły się plakaty zachęcające do udziału. Miła atmosfera i chęć do zabawy zostały wzmocnione oprawą muzyczną, o którą zadbali uczniowie klas ósmych. Przy dźwiękach najpopularniejszych przebojów muzycznych wszyscy bawili się znakomicie. Uczniowie, zwłaszcza ci młodsi, wystąpili w ciekawych, kolorowych kostiumach, przebrani za bohaterów bajek i nie tylko. Zwycięzcy konkursu za najoryginalniejszy strój zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami i słodyczami. Gratulujemy im pomysłowości w przygotowaniu swoich strojów jak również efektownego zaprezentowania się. Podczas dyskoteki czynny był sklepik, który zorganizował Samorząd Uczniowski. Można było kupić smaczne ciasta upieczone przez rodziców oraz napoje.

Więcej…

 

IMG 1259 420x315Andrzejki to niezwykły dzień – dzień tajemniczych wróżb, połączonych z zabawą i tańcem. Wykorzystaliśmy ten czas, podobnie jak w latach ubiegłych, organizując w dniu 28 listopada dyskotekę.  Imprezę przygotował Samorząd Uczniowski. Uczestnicy tej zabawy podzieleni na trzy grupy wiekowe, bawili się przy muzyce przygotowanej przez  kolegów z klas ósmych. Nasi szkolni DJ-e zadbali, aby na imprezie nie zabrakło największych tanecznych przebojów ostatnich miesięcy. Ulubiona muzyka uczniów sprawiła, że wszyscy bawili się z uśmiechem na twarzy. Niektórzy uczniowie z klas młodszych przybyli na dyskotekę w oryginalnych strojach według własnych pomysłów. Młodsi uczestniczyli zabawy andrzejkowej brali udział w konkursach na wesoło wymagających nie tylko umiejętności tanecznych. Muzyce i tańcom towarzyszyły wróżby andrzejkowe, które pobudzały wyobraźnię, pozwalały oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

Więcej…

 

2Podobnie jak w latach ubiegłych tak i w tym roku w Mławie obchody Narodowego Święta Niepodległości w Mławie rozpoczęły się  mszą św. w intencji Ojczyzn, która została odprawiona w kościele pw. Św. Trójcy. Stamtąd poczty sztandarowe, a za nimi uczestnicy uroczystości przemaszerowali pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego w miejskim parku. Po odczytaniu Apelu Pamięci i okolicznościowych przemówieniach delegacje władz państwowych, samorządowych oraz instytucji i stowarzyszeń złożyły wiązanki kwiatów. Delegację z naszej szkoły reprezentowała p. dyr. Lampkowska wraz z przedstawicielami społeczności uczniowskiej.

Więcej…

 

2Pod koniec września b.r. Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs pod nazwą „Jesienne bukiety”. Jego celem było:

 • pobudzenie i rozwijanie wyobraźni i aktywności twórczej uczestników, inspirowanej pięknem  otaczającej przyrody jesienną porą
 • rozbudzanie wrażliwości estetycznej
 • rozwijanie kreatywności uczestników konkursu
 • popularyzacja działań plastycznych i poszerzanie wiedzy z zakresu różnych technik  plastycznych

Dnia 25 października b.r. odbył się finał w/w konkursu. Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie. Spośród 19 prac należało wybrać te najpiękniejsze.

Więcej…

 

Podczas dyskoteki szkolnej z okazji „Dnia Chłopaka” został rozstrzygnięty konkurs na „Najsympatyczniejszego chłopaka” w naszej szkole. Konkurs ten przebiegał w dwóch kategoriach: klasy IV-VI i klasy VII-VIII. Głosowały tylko dziewczęta na zgłoszonych kandydatów w w/w kategoriach. W kategorii klas młodszych zwyciężył Gabriel Szustek z klasy V a, natomiast w kategorii klas starszych zwyciężył Manuele Grasso z klasy VIII b. Brawo chłopcy!

Więcej…

 

2W czwartek 26 września b.r. w naszej szkole odbyła się dyskoteka z okazji Dnia chłopaka. Organizacją imprezy zajął się Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami. Obecni nauczyciele, byli odpowiedzialni za bezpieczeństwo uczniów i poprawny przebieg dyskoteki. Zabawa dla klas IV – VI trwała od godz. 17.00 do godz. 18.30 natomiast dla pozostałych klas od godz. 18.30  do godz. 20.00. Rolę didżeja pełnili chłopcy z klasy VIII a, którzy zadbali o repertuar muzyczny. Bardziej zmęczeni i spragnieni mogli posilić się w sklepiku szkolnym, w którym sprzedawały dziewczęta z klasy VIII b. W przerwie dyskoteki ok. 18.15 uczniowie klasy czwartej zostali poddani próbom celem przyjęcia ich w poczet klas starszych.

Więcej…

 

4We wtorek 17 września 2019 r. odbyły się w naszym mieście uroczyste obchody 80-tej rocznicy napaści sowieckiej na Polskę, organizowane przez Związek Sybiraków w Mławie. Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy wraz z opiekunami.
Uroczystości upamiętniające agresję Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich na Polskę rozpoczęły się uroczystą mszą św. w kościele pw. Świętej Trójcy w Mławie o godz. 10.00. Po nabożeństwie nastąpiło uformowanie kolumny i przemarsz z Kompanią Honorową Wojska Polskiego, orkiestrą wojskową, pocztami sztandarowymi oraz zaproszonymi gośćmi i wszystkimi uczestnikami na cmentarz parafialny. Tam pod pomnikiem Golgoty Wschodu – Zesłańców Syberyjskich odegrane zostały hymny: państwowy i Sybiraków. Usłyszeliśmy także Apel Poległych, upamiętniający ofiary wojennych represji. Następnie wygłoszono okolicznościowe przemówienia oraz złożono kwiaty i znicze.

Więcej…

 

2Uroczystości religijno – patriotyczne z okazji obchodów rocznicy Bitwy Warszawskiej i Dnia Wojska Polskiego w dniu 15 sierpnia mają w naszym mieście utartą, tę samą od lat formułę.  Rozpoczynają się mszą świętą w kościele pw. Św. Trójcy. Po niej na cmentarzu parafialnym składane są  kwiaty pod pomnikami poległych żołnierzy. Tak było również wczoraj. O godz. 10.00 odprawiona została w kościele pw. Świętej Trójcy msza święta w intencji Ojczyzny. Potem poczty sztandarowe oraz uczestnicy uroczystości przemaszerowali wraz z pocztami sztandarowymi i harcerzami spod kościoła na cmentarz parafialny, gdzie delegacje władz powiatu i miasta, służb mundurowych, organizacji kombatanckich i społecznych i partii politycznych złożyły wieńce i kwiaty.    

Więcej…

 

51 września b.r. Samorząd Uczniowski reprezentował naszą szkołę ze sztandarem na uroczystości obchodów 80-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej i Bitwy pod Mławą w Uniszkach Zawadzkich. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego. Po okolicznościowych przemówieniach delegacje złożyły kwiaty pod  Mauzoleum Żołnierzy Września. W ten  sposób oddano hołd bohaterom spod Mławy z 1939 roku, a zgromadzona młodzież miała możliwość uczestniczeni w corocznej lekcji  patriotyzmu. Na zakończenie uroczystości pod Pomnikiem Piechura zapalono 864 zniczy symbolizujących zidentyfikowanych poległych bohaterów w Bitwie pod Mławą.

Więcej…

 

3Na początku kwietnia Samorząd Uczniowski przeprowadził akcję „Przebieranie  –   niepytanie”.  Uczennice klasy szóstej przebrały się i udały się uczniów do klas I – III oraz do przedszkolaków. Pod opieką wychowawców poszczególnych klas, uczennice prowadziły zajęcia. Przygotowały krzyżówki, rebusy, zagadki oraz prace praktyczne, które uczniowie wykonywali samodzielnie. Dziewczęta uczyły piosenek młodszych kolegów i koleżanki oraz tańczyły razem z nimi. Przeprowadziły konkurs na temat naszej szkoły. Za najlepsze odpowiedzi uczniowie otrzymali nagrody. Na koniec zajęć wszyscy zostali nagrodzeni słodkim upominkiem w postaci ciasteczek – babeczek upieczonych przez uczennice klasy szóstej. Podczas tych nietypowych zajęć towarzyszyła wspaniała i wesoła atmosfera. Dla uczniów klas I – III  i przedszkolaków była to super wspólna zabawa.

Więcej…

 

1Wyniki konkursu na „Najpiękniejszą pisankę wielkanocną”

 • I miejsce Watemborska Zuzanna V a
 • II miejsce Falencka Zuzanna VII a
 • III miejsce Piekarski Łukasz V b
 • III miejsce Tuszyńska Maja V b

Wyróżnienia:

 • Szustek Bartosz VI a
 • Witkowski Adam VI b

W/w uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki w postaci słodyczy, które ufundował organizatorem konkursu – Samorząd Uczniowski.

Więcej…

 

4Święto Narodowe Trzeciego Maja obchodzone jest w rocznicę uchwalenia przez Sejm Czteroletni pierwszej polskiej Konstytucji, które nastąpiło 3 maja 1791 r. Uroczystości w Mławie rozpoczęła msza św. w kościele pw. Św. Ducha w parafii Matki Bożej Królowej Polski. Stamtąd  przy akompaniamencie Mławskiej Orkiestry Dętej  poczty sztandarowe i uczestnicy przemaszerowali pod Dąb Niepodległości. Tu okolicznościowe przemówienia wygłosili senator Jan Maria Jackowski oraz burmistrz Sławomir Kowalewski. Następnie przedstawiciele władz miasta i powiatu, przedstawiciele kombatantów, partii politycznych, stowarzyszeń i organizacji złożyły kwiaty pod Głazem „Niepodległości". Delegację z naszej szkoły reprezentowała dyr. Janina Lampkowska wraz z przedstawicielami społeczności uczniowskiej.

Więcej…

 

1Przedstawiciele pocztu sztandarowego wraz z opiekunami w dn. 11 listopada b.r., podobnie jak wielu mławian, rozpoczęli świętowanie w kościele pw. Św. Trójcy. Po mszy św. uczestnicy obchodów udali się pod ratusz, gdzie odsłonięto pamiątkową tablicę ze słowami Marszałka Józefa Piłsudskiego: „Chcemy Polski Niepodległej, abyśmy tam mogli urządzić życie lepsze i sprawiedliwsze dla wszystkich. Kulminacyjnym punktem miejskich uroczystości było spotkanie w parku, gdzie w samo południe mieszkańcy zaśpiewali wraz z całą Polską hymn państwowy. Okolicznościowe przemówienia wygłosili Poseł na Sejm RP Anna Cicholska i Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski.  W dalszej części patriotycznego spotkania u stóp pomnika Józefa Piłsudskiego  delegacje władz państwowych, samorządowych oraz instytucji i stowarzyszeń złożyły wiązanki kwiatów. Delegację z naszej szkoły reprezentowała dyr. Lampkowska wraz z przedstawicielami społeczności uczniowskiej.

Więcej…

 

1Pod koniec października Samorząd Uczniowski zaprosił uczniów  do udziału w konkursie plastycznym na wykonanie plakatu, nawiązującego tematyką do 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie konkursu:

 • I miejsce Adam Witkowski
 • II miejsce Aleksandra Nowacka
 • Nagroda specjalna Sylwia Rząp
 • Nagroda główna Jakub Maruszewski
 • Nagroda główna Zuzanna Chmielewska
 • Wyróżnienie Piotr Przybyłowski
 • Wyróżnienie Maja Sadowska

Więcej…

 

qWe  wtorek  19  czerwca  2018r.  członkowie  Samorządu  Uczniowskiego  wybrali  się  wraz  z  opiekunami  do  Pizzerii u  Benka  w  Mławie.  Uczniowie podczas  wspólnego  posiłku  mieli  okazję  do  rozmów  podsumowujących  tegoroczne  działania  samorządowe. Wszyscy  zgodnie  stwierdzili, że  praca  w  SU  przyniosła  im  wiele  satysfakcji  i  niektórzy  już  zadeklarowali  chęć  dalszej  pracy  samorządowej  w  kolejnych  latach  szkolnych. 

 
Więcej artykułów…
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
BIP
Reklama
Reklama
Szkoła Promująca Zdrowie
Reklama
Przedszkole Promujące Zdrowie
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
InstaLing
Reklama
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj320
mod_vvisit_counterWczoraj1474
mod_vvisit_counterTen tydzień3486
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień15656
mod_vvisit_counterTen miesiąc39358
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc24994
mod_vvisit_counterRazem1282289

Online (20 minutes ago): 4
Your IP: 3.236.142.143
,
Today: Cze 25, 2024
Reklama