Fragmenty prac konkursowych z okazji jubileuszu szkoły  : „Moja szkoła, mój drugi dom”
 
  „ …Jest jeszcze jedno miejsce, w którym spędzam każdego dnia bardzo dużo czasu. Zakorzeniło się bardzo mocno w moim sercu- to moja szkoła, mój drugi dom. To w niej spotykam wspaniałych nauczycieli, którzy pomagają mi zgłębiać tajniki wiedzy. Pomagają mi rozwijać zainteresowania i realizować moje pasje, szczególnie zamiłowanie do historii i przyrody. To oni podobnie jak rodzice stawiają wymagania i pokazują jak postępować. Potrafią też nagradzać, a ja bardzo lubię gdy w szkole podobnie jak w domu ktoś zauważa moją pracę i wysiłek. Szkoła to nie tylko lekcje……”

  „…. w szkole czuję się prawie tak samo jak w domu. W tych miejscach jest ktoś, kto się mną opiekuje, troszczy się o mnie, wymaga, rozwija moje zainteresowania, bawi się ze mną i śmieje. W szkole podobnie jak w domu sprzeczamy się i przebaczamy sobie. Wspólnie rozwiązujemy problemy, niesiemy pomoc, rozmawiamy i tęsknimy za sobą. Po latach zarówno dom jak i szkoła będą „ pełne wspomnień”. I choć dom rodzinny będzie mi zawsze bardziej bliski, życzę każdemu dziecku, aby znalazł się w takiej szkole jak ja i czuł się tam jak w domu”
Kacper

„ Szkoła dla niektórych jest, jak drugi dom. To porównanie najlepiej to odzwierciedla. W niej możemy wyróżnić dwie grupy uczniów. Pierwsza grupa odnosi bardzo dużo sukcesów to właśnie w szkole zdobywają nowe umiejętności i doświadczenia. W drugiej z grup są osoby, które mają rodzinne problemy i tylko tu czują się bezpiecznie i spokojnie. Są pośród tej grupy uczniowie bardzo biedni, którzy tylko w szkole mogą zjeść jeden ciepły posiłek. Opisane przeze mnie sytuacje ukazują szkołę tylko jako budynek z grupą pracowników, a szkoła to przede wszystkim uczniowie, którzy tworzą jedną całość…”
Natalia

„…Moją szkołę nazywam drugim domem właśnie dlatego, że czuje się w niej naprawdę jak w domu. Uczę się w niej tylu nowych rzeczy. Nie tylko naukowych, lecz także jak być dobrym człowiekiem. Gdy pierwszego dnia do niej poszłam nic nie umiałam, a gdy już ją kończę to wiem, że wiele z niej wyniosę. Ta szkoła to nie budynek z cementu i cegieł tylko miejsce z połączonych serc i dobroci ludzi. Zawsze czuję się w tej szkole dobrze i swobodnie, miło i radośnie…”
Karolina
 
 

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
BIP
Reklama
Reklama
Szkoła Promująca Zdrowie
Reklama
Przedszkole Promujące Zdrowie
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
InstaLing
Reklama
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj307
mod_vvisit_counterWczoraj1474
mod_vvisit_counterTen tydzień3473
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień15656
mod_vvisit_counterTen miesiąc39345
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc24994
mod_vvisit_counterRazem1282276

Online (20 minutes ago): 3
Your IP: 3.236.142.143
,
Today: Cze 25, 2024
Reklama