261666480 594794371756077 4294788409448534500 n 420x315Klasa 8a przyłączyła się do ogólnopolskiego projektu pt. „BohaterOn”. Projekt ten stanowi część ogólnopolskiej kampanii, której celem jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, a także promocja postaw patriotycznych i popularyzowanie historii Polski XX wieku. Uczniowie podzieleni na grupy wykonali następujące zadania: prezentacja, filmik, plakat, list i wiersz.
Każda grupa własnoręczne wykonała też kartkę z życzeniami i podziękowaniem oraz zakupiła brązową kartkę on-line (pieniądze są przeznaczone dla naszych Bohaterów).

Więcej…

 

2Dnia 28 maja 2019 r. po raz kolejny odbył się Konkurs Wiedzy o Mławie – „Mława - Nasza Mała Ojczyzna”. Jego uczestnikami byli uczniowie klas IV – V. Konkurs był jednoetapowy i miał charakter zmagań klasowych. Do rywalizacji przystąpiło po trzech chętnych uczniów z każdej klasy, tworząc drużynę. Konkurencje były urozmaicone, a drużyny wykazały się dużą wiedzą i dzielnie stawiły czoło poszczególnym zadaniom.  Każda z drużyn dzielnie walczyła o miejsce na podium. Po burzliwej rywalizacji i podliczeniu punktów przez komisję zwycięskie miejsca przypadły przedstawicielom następujących klas:
I miejsce -  kl. Vb -  Wiktoria Jaworska, Gabrysia Libudzka, Maja Tuszyńska
Wyróżnienie  -  kl. Va -  Zuzanna Rzeplińska i Zuzanna Watemborska.

Więcej…

 

3Dnia 26 marca 2019 r. w świetlicy szkolnej odbył się Szkolny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Skierowany on był do uczniów klas 4-8. Celem konkursu było wspieranie wychowania patriotycznego poprzez aktywność artystyczną, popularyzacja pieśni i piosenek o tematyce patriotycznej  oraz prezentacja uczniów utalentowanych wokalnie w szkole. Jury oceniając prezentacje wokalne brało pod uwagę  zgodność tematyki utworów z charakterem konkursu, muzykalność i warunki głosowe wykonawców a także staranność i dokładność wykonania.
Po wysłuchaniu wszystkich uczestników przyznano następujące miejsca:

  • I   miejsce –    Anna Osolińska kl.4b
  • II  miejsce -    Gabriela Bogucka kl.6b
  • III miejsce –   Martyna Maćkowska kl.7a

Wszyscy uczestnicy konkursu dostali pamiątkowe dyplomy za udział, a laureaci  otrzymali drobne upominki. Konkurs przygotowała i prowadziła pani Aneta Stanios – nauczycielka muzyki.

Więcej…

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z cyklu

"Żywe spotkania z historią uczniów klas Va, Vb, Vc"

Prezentujemy zdjęcia z wycieczki do Gdańska oraz z odwiedzin Westerplatte.

Zobacz TUTAJ

 

4Dnia 15 marca 2019 roku uczniowie z klas I-III mieli okazję obejrzeć przedstawienie pt. „Wars i Sawa” w wykonaniu małych artystów z klasy IIa pod kierunkiem wychowawcy – pani E. Łuby. Spektakl wzbogacony został muzyką oraz układami tanecznymi do piosenek o dawnej Warszawie w wykonaniu uczennic. Młodzi aktorzy wcielając się w role postaci z legendy, przybliżyli dzieciom historię powstania Warszawy. Scenografia i stroje były bardzo dobrze przygotowane, a aktorzy wspaniale odegrali swoje role. Przedstawienie wszystkim bardzo się podobało i aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Gratulujemy!
Bardzo aktywnie włączyli się w przygotowanie przedstawienia rodzice uczniów, dzięki którym powstała bogata, stosowna do tematu spektaklu scenografia, kostiumy i rekwizyty.

Więcej…

 

8Ogłoszony „Rok Wojciecha Piechowskiego” jest wspaniałą okazją do odwiedzin naszego muzeum. W związku z tym 1 marca uczennice z „Koła czytelniczego” wraz z panią Dorotą Tadrzyńską, nauczycielem - bibliotekarzem udały się do Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej, gdzie czekały różne atrakcje. Uczennice zwiedziły dział  poświęcony znanemu, wybitnemu malarzowi z Nosarzewa Borowego – Wojciechowi Piechowskiemu. Po wystawie oprowadzała pani Katarzyna Malińska, która w krótkiej prelekcji opowiedziała o życiu i twórczości artysty związanego z naszym miastem i powiatem.

Więcej…

 

2W dn. 3 marca b.r. Mława uczciła Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Obchody rozpoczęły się mszą św. w intencji członków podziemia niepodległościowego w kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej (parafia Św. Rodziny). Po mszy św. uczestnicy obchodów udali się przed pobliski pomnik Żołnierzy Wyklętych, gdzie delegacje władz państwowych, samorządowych oraz instytucji i stowarzyszeń złożyły wiązanki kwiatów. Delegację z naszej szkoły reprezentowała wicedyrektor  Urszula Smolińska wraz z przedstawicielami społeczności uczniowskiej. Na koniec tej uroczystości zapalono znicze i odśpiewano hymn państwowy.

Więcej…

 

721 lutego 2019r., w Szkole Podstawowej nr 1 w Mławie, uczniowie i nauczyciele obchodzili Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.
Mottem tego dnia stały się słowa Franciszka Dmochowskiego:
„A nade wszystko szanuj mowę swą ojczystą.
Nie znać języka swego – hańbą oczywistą”.

Obchody Dnia Języka Ojczystego są okazją, by zwrócić uwagę na konieczność ochrony dziedzictwa językowego i przypomnieć, że język polski jest skarbnicą polskiej historii, kultury i doświadczeń.
W tym roku szczególną uwagę poświęcono poprawności językowej. Uczniowie klasy VIb, pod czujnym okiem wychowawczyni p. Małgorzaty Stefańskiej - Zery, ozdobili korytarze szkolne gazetkami przypominającymi zasady posługiwania się poprawną polszczyzną oraz przykładami, jak nie należy "kaleczyć" języka ojczystego.
Nauczyciele zostali obdarowani ekologicznymi torbami, na których uczniowie wypisali poprawne formy wyrażeń i zwrotów, które sprawiają im najwięcej trudności językowych.  Pomysł ten spotkał się z  pozytywnym  odzewem wśród grona pedagogicznego.
Warto podkreślić, że umiejętność  poprawnego komunikowania się w języku polskim, jest patriotycznym obowiązkiem każdego Polaka. Promujmy więc poprawne posługiwanie się językiem ojczystym nie tylko od święta, ale i na co dzień.

Więcej…

 

28 lutego b.r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli kwiaty pod tablicą pamiątkową patrona szkoły Hugona Kołłątaja w jego w jego 207 rocznicę śmierci. Hugo Kołłątaj zmarł po długiej chorobie 28 lutego 1812r. w Warszawie. Został pochowany na stołecznym Cmentarzu Powązkowskim.
W historii naszej szkoły niewątpliwie ważnym wydarzeniem było nadanie jej imienia Hugona Kołłątaja. Wynikało to z wieloletnich dążeń rodziców i nauczycieli oraz zainteresowań samych uczniów jak również z zadań i kierunków pracy wychowawczej szkoły. 5 pażdziernika1985 roku na boisku szkolnym odbyła się uroczystość nadania imienia szkole oraz przekazania sztandaru. Uroczystość ta została uwieńczona tablicą pamiątkową poświęconą patronowi szkoły.

1

 

We wrześniu 2018 r. nasza szkoła wzięła udział w akcji Narodowego Czytania "Przedwiośnia " Stefana Żeromskiego. Prezydent Andrzej Duda złożył pisemne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do przeprowadzenia tej akcji. Otrzymaliśmy też pamiątkowy egzemplarz dzieła Żeromskiego.

List Prezydenta RP do społeczności SP1 w Mławie - kliknij i czytaj

kkkkkkkk

 

2Jest już tradycją , że przedszkolaki z naszego przedszkola lubią przychodzić do biblioteki szkolnej. Lubią słuchać bajek, które czytają im Panie z biblioteki, a także uczniowie z „Koła czytelniczego”.
W  ramach  obchodów  setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odwiedziła naszą bibliotekę p. Agata Mierzwa – Kierownik zaprzyjaźnionej Biblioteki Pedagogicznej, która  w ramach realizowanej w przedszkolu innowacji patriotycznej „Kto ty jesteś? – Polak mały” zaprezentowała przedszkolakom  z grupy „Orzeszki” i „Żabki” „Legendy polskie” z wykorzystaniem „teatrzyku kamishibai”.

Więcej…

 

Nasza placówka otrzymała podziękowanie i dyplom

od Minister Edukacji Anny Zalewskiej

za włączenie się w obchody 100 - lecia niepodległości Polski.

dyplomzahymnn18

 

 

4W dniu 19 listopada bieżącego roku naszą placówkę odwiedził żołnierz zawodowy ppłk Krzysztof Bednarz z Biura do Spraw Utworzenia Obrony Terytorialnej w Warszawie. Gość przeprowadził prelekcję zatytułowaną: „Zawód żołnierz – jak być patriotą we współczesnym świecie”.
Spotkanie składało się z dwóch części. W pierwszej uczestniczyli uczniowie klas czwartych, którzy z uwagą i zaciekawieniem wysłuchali podstawowych informacji na temat zawodowej służby wojskowej oraz współcześnie postrzeganego patriotyzmu. Druga część prelekcji  przeznaczona była dla uczniów klasy VIIIa i V a i oprócz wyżej wymienionych zagadnień dotyczyła kwestii związanych z Wojskami Obrony Terytorialnej, udziałem polskich żołnierzy w misjach pokojowych, a także kierunków kształcenia realizowanych w uczelniach wojskowych.

Więcej…

 

5W dniu 16 listopada 2018 r. przedszkolaki i nauczycielki z Miejskiego Przedszkola Samorządowego nr 1 z grup „Koszałka Opałka”, „Słoneczka”, „Orzeszki” i „Żabki” przygotowały apel pt. „Śpiewamy dla Niepodległej”. Starszaki zaprosiły młodszych kolegów na spektakl słowno-muzyczny podczas którego dzieci mogły wysłuchać pieśni patriotycznych oraz poznać niektóre fakty z czasów gdy Polska była pod zaborami.
Na zakończenie wszystkie przedszkolaki odśpiewały Hymn państwowy.

Więcej…

 

2W listopadzie 2018 r. dzieci, rodzice i nauczycielki z Miejskiego Przedszkola Samorządowego nr 1 uczestniczyli w warsztatach „Drzewko dla Niepodległej”. Zajęcia te odbyły się w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Kto Ty jesteś - Polak mały”. Wszystkie drzewka zostały wyeksponowane na korytarzu. Głównym celem tych spotkań było włączenie rodziców w kształtowanie postaw patriotycznych u swoich dzieci, ujednolicenie oddziaływań przedszkola i domu rodzinnego w przekazywaniu treści patriotycznych.

Więcej…

 

39 listopada 2018 roku w najmłodszej grupie „Jagódki” odbyły się zajęcia w ramach realizowanej w naszym przedszkolu innowacji pedagogicznej „Kto ty jesteś – Polak mały?”. Przedszkolaki poznały symbole narodowe: flagę, godło i hymn. Z wielkim przejęciem deklamowały wiersz W. Bełzy pt.: „Kto ty jesteś” oraz zaśpiewały piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem” pokazując, że są małymi patriotami i kochają swój kraj. Na zakończenie wykonały przy pomocy kilku mam „Drzewko dla Niepodległej”, zawieszając biało – czerwone serduszka. To była wspaniała lekcja patriotyzmu.

Więcej…

 

5Dnia 16.11.2018r wychowawca i dzieci z gr. VII „Orzeszki” zaprosiły rodziców, aby uczcić 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Tematem spotkania było „Drzewko dla Niepodległej”. Jest to jeden z elementów innowacji pedagogicznej realizowanej w naszym przedszkolu. Rodzice wysłuchali pieśni patriotycznych śpiewanych przez swoje pociechy. Dzieci wraz ze swoimi rodzicami wykonały ozdobne elementy, które powiesiły na drzewku.  Spotkanie zostało zakończone słodkim poczęstunkiem - tortem, specjalnie wykonanym przez rodziców na tę okazję.

Więcej…

 

1Pod koniec października Samorząd Uczniowski zaprosił uczniów  do udziału w konkursie plastycznym na wykonanie plakatu, nawiązującego tematyką do 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie konkursu:

  • I miejsce Adam Witkowski
  • II miejsce Aleksandra Nowacka
  • Nagroda specjalna Sylwia Rząp
  • Nagroda główna Jakub Maruszewski
  • Nagroda główna Zuzanna Chmielewska
  • Wyróżnienie Piotr Przybyłowski
  • Wyróżnienie Maja Sadowska

Więcej…

 

1Przedstawiciele pocztu sztandarowego wraz z opiekunami w dn. 11 listopada b.r., podobnie jak wielu mławian, rozpoczęli świętowanie w kościele pw. Św. Trójcy. Po mszy św. uczestnicy obchodów udali się pod ratusz, gdzie odsłonięto pamiątkową tablicę ze słowami Marszałka Józefa Piłsudskiego: „Chcemy Polski Niepodległej, abyśmy tam mogli urządzić życie lepsze i sprawiedliwsze dla wszystkich. Kulminacyjnym punktem miejskich uroczystości było spotkanie w parku, gdzie w samo południe mieszkańcy zaśpiewali wraz z całą Polską hymn państwowy. Okolicznościowe przemówienia wygłosili Poseł na Sejm RP Anna Cicholska i Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski.  W dalszej części patriotycznego spotkania u stóp pomnika Józefa Piłsudskiego  delegacje władz państwowych, samorządowych oraz instytucji i stowarzyszeń złożyły wiązanki kwiatów. Delegację z naszej szkoły reprezentowała dyr. Lampkowska wraz z przedstawicielami społeczności uczniowskiej.

Więcej…

 

429.10.2018 roku uczniowie klas VI a i VI b oraz kilku uczniów z klasy VII i VIII, pod opieką wychowawców, udali się na wycieczkę do Warszawy.
Pierwszą atrakcją czekającą na uczestników wycieczki była Stacja Grawitacja - ogromny kompleks trampolin, park linowy i ścianka wspinaczkowa. Po rozgrzewce pod czujnym okiem instruktorów, dzieci mogły skakać bez ograniczeń nie tylko na platformach do skakania, ale także i w części przeznaczonej do gimnastyki, na platformach zeskokowych o różnej wysokości, a ponadto na  boisku do zbijaka i w strefie wsadów do kosza.   

Więcej…

 

Dekoracje w szkole z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości.

6b

Więcej…

 

Z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości we wszystkich salach przedszkolnych i na korytarzach nauczyciele przygotowali okolicznościowe gazetki.

gazetka piętro

Więcej…

 

Układ taneczny w wykonaniu uczniów klasy VIb

Układ do piosenki "Niepodległa niepokorna" - uczennice klasy VIIa

 

1W dniu 06.11.2018 r. dzieci i nauczyciele z grupy „Żabki” z Miejskiego Przedszkola Samorządowego nr 1 zaprosili rodziców na wspólne świętowanie 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Tematem spotkania było „Drzewko dla Niepodległej”. Podczas wspólnej pracy rodzice, dzieci i nauczyciele śpiewali pieśni patriotyczne i wojskowe z okresu I wojny światowej. Na zakończenie przy ozdobionym już drzewku dzieci deklamowały wiersze i śpiewały piosenki o niepodległości. Rodzice byli bardzo wzruszeni, że ich dzieci tak wiele wiedzą o odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Spotkanie było jednym z elementów innowacji pedagogicznej realizowanej w naszym przedszkolu „Kto ty jesteś?- Polak mały”.

Więcej…

 

4W dniu 07.11.2018 r. dzieci z Miejskiego Przedszkola Samorządowego nr 1 z grup: Żabki, Orzeszki i Słoneczka uczestniczyły w wycieczce „Szlakiem mławskich miejsc pamięci narodowej”. Odwiedziły mławski cmentarz, gdzie uczciły pamięć żołnierzy walczących o wolność i niepodległość. W mławskim parku zapaliły znicze pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego i pod Dębem Niepodległości. Przy tej okazji dzieci utrwalały i zdobywały wiedzę o czasach dla Polski trudnych, rozumiały dlaczego w takich miejscach należy zachowywać się z szacunkiem.

Więcej…

 

2W poniedziałek 5 listopada uczniowie klas czwartych pojechali do stolicy Polski – Warszawy. Wycieczka miała charakter integracyjno-edukacyjny. Uczniowie poprzez zabawę i naukę poszerzyli swoją wiedzę. Uczestniczyli w interaktywnym widowisku „Wanna Archimedesa” w teatrze Capitol. Wzięli również udział w „warsztatach czekoladowych” w Pijalni Czekolady E.Wedla. Spacerując po Starym Mieście odwiedzili miejsca pamięci narodowej.

Więcej…

 

1Z głębi dziejów, z krain mrocznych,
Puszcz odwiecznych, pól i stepów
Nasz rodowód, nasz początek,
Hen od Piasta, Kraka, Lecha
Długi łańcuch ludzkich istnień
Połączony myślą prosta,
Żeby Polska była Polską .

Słowami tej znanej pieśni, 9 listopada, rozpoczął się w naszej szkole koncert „Taniec dla Niepodległej”. Ideą koncertu było, aby tańcem i piosenką uczcić 100- lecie naszej wolnej ojczyzny. Na początku uroczystości zaproszeni goście, dyrekcja rodzice oraz cała społeczność szkoły odśpiewali 4 zwrotki hymnu państwowego. Pokazy taneczne rozpoczęli najmłodsi prezentując polskie tańce ludowe: uczniowie klasy Ia zatańczyli krakowiaka, a przedszkolacy zaprezentowali ciekawy układ kujawiaka. Współczesne układy taneczne wyrażających radość, że możemy żyć w niepodległej Polsce, wykonali uczniowie klas VIb oraz VIIa. Pokazy przeplatane były występami wokalnymi chóru szklonego oraz solistów. Była też okazja do wspólnego śpiewu znanych pieśni patriotycznych: „Marsz Pierwszej Brygady” oraz „Szara piechota”. Uroczystość zakończono polonezem - polskim reprezentacyjnym tańcem narodowym, który niegdyś stanowił element ceremoniału na dworach królów polskich. W tańcu tym zaprezentowali się najstarsi uczniowie szkoły.

Więcej…

 

31 października 2018r. klasy VIII a i b oraz VII a wraz z opiekunami wyjechały na wycieczkę do Warszawy. Jej celem było zwiedzanie Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej, studia Telewizji Polskiej oraz oglądanie musicalu „Romeo i Julia” w Teatrze Buffo. W Sejmie zostaliśmy zapoznani przez panią przewodnik z historią polskiego parlamentaryzmu od XV wieku przez Sejm Czteroletni, II Rzeczpospolitą, czasy PRL-u po czasy obecne. W Sejmowej Sali Posiedzeń przewodnik opowiadał, w jaki sposób funkcjonuje współczesny parlament i jak powstaje ustawa. Zostaliśmy zapoznani też z pracą, obowiązkami i prawami parlamentarzystów. Przy Pomniku Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego znajdującego się w sąsiedztwie budynku Sejmu zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie zdjęcie.

Więcej…

 

12W poniedziałek, 17 września 2018r., uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 wystąpili w kinie MDK z programem słowno- muzycznym z okazji 79 rocznicy napaści sowieckiej na Polskę. Uczniowie z klasy 7a i 8ab pod kierunkiem pani Danuty Bardońskiej i pani Jolanty Luciszewskiej zaprezentowali program pt. „Pamiętamy”. Zuzia F. i Adam P. z klasy 7a zaśpiewali piosenkę pt. „Polskie kwiaty”, Adam P. i Ola P. przedstawili losy Sybiraków.  Na skrzypcach grał Maciej R. Następnie chłopcy z klasy 8a i uczennica z 8b za pomocą pantomimy pokazali historię Polski, która przez 123 lata walczyła o niepodległość. Pantomima nawiązywała do lat zaborów, sytuacji Polski opuszczonej przez naród i moment odzyskania niepodległości. Było to bardzo wzruszające i wywołało wiele emocji.

Więcej…

 

317 września b.r. w Mławie obchodzono Dzień Sybiraka oraz 79-tą rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Podczas tej uroczystości naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy. Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w kościele Świętej Trójcy. Po mszy kombatanci, młodzież, przedstawiciele władz powiatowych i miejskich, delegacje, poczty sztandarowe przemaszerowały na cmentarz parafialny. Tam nie zabrakło okolicznościowych przemówień, hymnu sybiraka oraz apelu poległych. Następnie przedstawiciele władz, delegacje, a także członkowie mławskiego Związku Sybiraków złożyli kwiaty na symbolicznym Grobie Sybiraków. Dalsza część uroczystości odbyła się w sali kina Miejskiego Domu Kultury.

Więcej…

 


11 września 2018r. poczet sztandarowy naszej szkoły był reprezentowany na uroczystościach 79-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz Bitwy pod Mławą, które odbyły się pod Mauzoleum Żołnierzy Września 1939 w Uniszkach Zawadzkich. Obchody rozpoczęły się przemówieniami okolicznościowymi senatora  Jana Maria Jackowskiego i Burmistrza Mławy Sławomira Kowalewskiego. Krótką modlitwę za zmarłych zmówił ks. dr Ryszard Kamiński, proboszcz parafii pw. św. Stanisława BM, po której licznie przybyłe delegacje instytucji, stowarzyszeń, komitetów wyborczych i partii politycznych złożyły kwiaty przed płytą z nazwiskami poległych żołnierzy. Ostatnim, pięknym akcentem obchodów rocznicowych, było zapalenia 864 zniczy na skarpie przed Pomnikiem Piechura. Ustawione w kształcie biało – czerwonej flagi znicze symbolizowały 864 żołnierzy polskich, których znamy z imienia i nazwiska, z ponad 3000 poległych w bitwie obronnej pod Mławą.

Więcej…

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
BIP
Reklama
Reklama
Szkoła Promująca Zdrowie
Reklama
Przedszkole Promujące Zdrowie
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
InstaLing
Reklama
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj310
mod_vvisit_counterWczoraj1474
mod_vvisit_counterTen tydzień3476
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień15656
mod_vvisit_counterTen miesiąc39348
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc24994
mod_vvisit_counterRazem1282279

Online (20 minutes ago): 3
Your IP: 3.236.142.143
,
Today: Cze 25, 2024
Reklama