2Dnia 18.04.2016r odbyło się spotkanie uczniów klasy IVB z psychologiem Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Mławie.Tematem spotkania były relacje rówieśnicze oraz relacje na linii uczeń – nauczyciel. W trakcie zajęć p. psycholog zwróciła uwagę na formy agresji występujące w szkole, zarówno fizyczne jak i psychiczne. Uczniowie bardzo chętnie udzielali odpowiedzi i włączali się w realizację zajęć.

W drugiej części spotkania odbyły się „mini” warsztaty z wykorzystaniem wcześniej pozyskanej wiedzy. W rolę „ agresora” wcieliła się p. psycholog a rolą uczniów było przyjęcie postawy asertywnej i grzeczne lecz stanowcze powiedzenie „ NIE „ z bardzo krótkim uzasadnieniem.

Dzieci nauczyły się również odpowiadać żartem lub wychwalać element ubrania, będący często jest celem drwin i śmiechu ze strony innych uczniów.

Spotkanie cieszyło się wielkim zainteresowaniem uczniów i wieloma pytaniami na które odpowiadała p. psycholog.

Your IP: 18.191.186.72
Today: Kwi 20, 2024