ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW
KONSPEKT ZAJĘĆ NR 1

DATA:8.10.2004
GRUPA V-SZEŚCIOLATKI
PROWADZĄCA DOROTA PROROK

TEMAT: Wprowadzenie symbolu graficznego liczby”2” na podstawie wiersza ”Psotne buty” i zbiorów dwuelementowych.
CELE:
Poznaje zapis cyfrowy liczby”2”
poznaje pojęcie ”para” ,
rozpoznaje cyfrę wśród innych,
tworzy zbiory dwuelementowe przez dokładaniei odkładanie,
wie jak ustawiać buty w szatni.
METODA: Czynnościowa.
FORMY PRACY: Jednolita z całą grupą.
ŚRODKI DYDAKTYCZNE: wiersz ”Psotne buty” M. Kłyś,liczmany, sylwety par butów skarpet,rękawic, symbole liczb na kartonach.
PRZEBIEG ZAJĘĆ
•Dzieci siedzą w kole na dywanie. Słuchają wiersza „Psotne buty” z „Przewodnik Met. ABC Sześciolatka” str 105
•Rozmowa na temat wiersza.

- Kto był bohaterem wiersza?
- Co się stało z butami?
- Dlaczego buty były pomieszane?
- Jak należy ustawić buty w szatni?
- Pokażcie jak wy ustawiacie swoje buty i kapcie?
- Gdy wychodzimy na spacer co najpierw należy zakładać? Dlaczego?   
- Jle było butów w wierszu?
- Czego jeszcze w naszym ubraniu mamy po dwa? ( rękawice, skarpety, nogawki, rękawy)
- A co w naszym ciele jest podwójne? ( oczy, uszy, ręce,nogi, stopy itd.). Dzieci pokazują podwójne części ciała.
- Jeżeli coś jest podwójne to mówimy często, że jest to para np. para butów, para rękawic
- Podajcie inne przykłady par.
- A jak się ustawiamy jak idziemy na spacer?
•Dzieci maszerują parami wokół dywanu przy piosence
„ Gdy na dworze plucha nikt wiatru nie słucha.
Chodzi dookoła gromadka wesoła.
Idą parami lalki z misiami.
Depczą dywan, depczą, dywan z frędzelkami.
Idą parami lalki z misiami, 
a wesołe piłki dwie po dywanie toczą się”
•Dzieci siadają przed tablicą. Na tablicy sylwety: 1 skarpeta,1 but, 1 rękawica.
- Na jakie części ciała ubieramy skarpety, buty, rękawice?
- Ile mamy nóg?
- A ile butów jest na tablicy?
- Ile musimy dołożyć  aby można ubrać się i iść na spacer?
- Ile jest skarpet na tablicy?
- Ile trzeba dołożyć?
- Ile jest rękawic?
- Ile trzeba dołożyć?
•Dzieci dokładają po jednym elemencie mówiąc ile było, ile dołożyły, ile jest.
•Pokaz znaku graficznego liczby 2. Analiza kształtu (do czego jest podobna, co przypomina, co można narysować z cyfry 2).
•Kreślenie znaku ręką w powietrzu wg wzoru i bez wzoru.
ZABAWA RUCHOWA Z UDZIAŁEM MAM
•Mamy dostają różne cyfry napisane na kartonie. Każda mama ustawia się w innym miejscu w sali,. Kartony z cyframi są zasłonięte.
Dzieci na dźwięk tamburyna chodzą lub biegają po całej Sali, gdy nauczycielka przestaje grać dzieci mają podejść do tej mamy, która trzyma kartonik z odkrytą już liczbą 2. (Kartonik wymieniamy i zabawę powtarzamy kilka razy).
•Dzieci siadają w kole na dywanie> Na środku leżą liczmany  znaki graficzne różnych liczb. Dzieci mają wybrać spośród innych poznany dzisiaj znak graficzny liczby „2” i tyle klocków ile wskazuje znak.
Gdy wszystkie dzieci maja już potrzebną ilość liczmanów nauczyciel zadaje pytana.
- Ile patyczków wybraliście?
- Co się stanie gdy zabierzemy 1 patyk?
- Co się stanie gdy dołożymy 1 patyk?
- Co się stanie gdy zabierzemy 2 patyczki?
- Ile musimy dodać do zera żeby były 2?
- Jaką liczbę dzisiaj poznaliśmy?
•Dzieci odkładają liczmany do pudełka i zapraszają swoje mamy do wspólnej zabawy z piosenką „Tańcowały dwa Michały”

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
BIP
Reklama
Reklama
Szkoła Promująca Zdrowie
Reklama
Przedszkole Promujące Zdrowie
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
InstaLing
Reklama
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj61
mod_vvisit_counterWczoraj262
mod_vvisit_counterTen tydzień340
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień175
mod_vvisit_counterTen miesiąc2636
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc724
mod_vvisit_counterRazem1217439

Online (20 minutes ago): 1
Your IP: 18.219.112.111
,
Today: Kwi 16, 2024
Reklama