Symbole FrancjiZ Bolkiem i Lolkiem przez Europę – realizacja programuW ramach realizacji programu „Z Bolkiem i Lolkiem przez Europę" przedszkolaki z grupy „Krasnoludki” poznały w minionym tygodniu (10.05. – 14.05.) wybrane kraje Unii Europejskiej. Przedszkolaki razem z Bolkiem i Lolkiem poznały Włochy, Francję, Holandie, Hiszpanię: symbole narodowe, stolicę, kulturę, charakterystyczne zabytki, bohaterów bajek, potrawy. Wielką radość sprawiła dzieciom nauka kilku zwrotów w języku włoskim i francuskim, budowa z klocków Wieży Eiffla. „Krasnoludki” dowiedziały się, czym jest Unia Europejska i w jakim celu została powołana, zapoznały się z symbolami organizacji, liczyły gwiazdy na fladze zjednoczonej Europy, w skupieniu wysłuchały „Ody do radości”, czyli hymnu UE.

Celem ogólnym programu jest kształtowanie poczucia przynależności do wspólnego europejskiego domu z jednoczesnym zachowaniem tożsamości narodowej oraz kształtowanie postawy otwartości i szacunku dla innych kultur oraz przygotowanie do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym i społecznym.

Francja

Dzieci podczas prezentacji projektu o Francji

Symbole Francji

Unia Europejska 1