2W poniedziałek 25 lutego 2019r. uczniowie klasy 4a gościli na godzinie wychowawczej policjantkę z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Mławie. Młodsza Aspirant Aneta Prusik opowiedziała uczniom o zawodzie policjanta, przedstawiła strukturę organizacyjną policji oraz stopnie służbowe. Spore zainteresowanie i ciekawość,  zwłaszcza wśród chłopców wzbudziły pojazdy policyjne, mundury, broń oraz inny sprzęt. Pani Aspirant porozmawiała również z uczniami na temat spotkań z nieznajomymi, w tym spotkań w Internecie i wyświetliła bardzo konkretny film przedstawiający udział dzieci w tego typu sytuacjach i zagrożeniach. Policjantka zapoznała również uczniów z karami, jakie mogliby ponieść oni i ich opiekunowie w przypadku różnego rodzaju wykroczeń. Spotkanie na długo zapadnie w pamięciach uczniów, którzy z uwagą słuchali, oglądali i aktywnie uczestniczyli w lekcji.

Your IP: 18.223.21.5
Today: Maj 02, 2024