1Z głębi dziejów, z krain mrocznych,
Puszcz odwiecznych, pól i stepów
Nasz rodowód, nasz początek,
Hen od Piasta, Kraka, Lecha
Długi łańcuch ludzkich istnień
Połączony myślą prosta,
Żeby Polska była Polską .

Słowami tej znanej pieśni, 9 listopada, rozpoczął się w naszej szkole koncert „Taniec dla Niepodległej”. Ideą koncertu było, aby tańcem i piosenką uczcić 100- lecie naszej wolnej ojczyzny. Na początku uroczystości zaproszeni goście, dyrekcja rodzice oraz cała społeczność szkoły odśpiewali 4 zwrotki hymnu państwowego. Pokazy taneczne rozpoczęli najmłodsi prezentując polskie tańce ludowe: uczniowie klasy Ia zatańczyli krakowiaka, a przedszkolacy zaprezentowali ciekawy układ kujawiaka. Współczesne układy taneczne wyrażających radość, że możemy żyć w niepodległej Polsce, wykonali uczniowie klas VIb oraz VIIa. Pokazy przeplatane były występami wokalnymi chóru szklonego oraz solistów. Była też okazja do wspólnego śpiewu znanych pieśni patriotycznych: „Marsz Pierwszej Brygady” oraz „Szara piechota”. Uroczystość zakończono polonezem - polskim reprezentacyjnym tańcem narodowym, który niegdyś stanowił element ceremoniału na dworach królów polskich. W tańcu tym zaprezentowali się najstarsi uczniowie szkoły.

Your IP: 13.59.218.147
Today: Kwi 16, 2024