2Wady postawy ciała u dzieci są w dzisiejszych czasach częstym problemem. Zachowanie prawidłowej postawy ciała jest bardzo istotne, ponieważ wpływa na zdrowie kręgosłupa. W ramach realizacji Programu Szkoły Promującej Zdrowie 29 maja 2018 roku p. Joanna Tatuch zaprosiła do świetlicy szkolnej panią pielęgniarkę, która przeprowadziła z najmłodszymi uczniami pogadankę na ten temat. Dzieci dowiedziały się, jak należy dbać o zdrowe kości i mocny kręgosłup.

Podczas zajęć lekcyjnych należy zwracać uwagę na to, aby uczniowie siedzieli w prawidłowej pozycji. Ważne są też przerwy między lekcjami, podczas których kręgosłup odpoczywa. Istotnym czynnikiem zapobiegającym wadom kręgosłupa jest ruch. Dzieci powinny unikać długiego przesiadywania przed komputerem czy telewizorem. Należy spędzać jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. Ważne jest też prawidłowe odżywianie się. Spożywanie produktów bogatych w wapń wzmocni kości. Owoce i warzywa dostarczą organizmowi witamin.

Uczniowie chętnie słuchali rad pani pielęgniarki. Mamy nadzieję, że będą dbać o prawidłową postawę ciała.

Your IP: 3.21.76.0
Today: Maj 01, 2024