1„Ratujmy i uczmy się ratować” takie hasło przyświeca uczniom Szkoły Podstawowej nr1, którzy uczą się pierwszej pomocy. Pod okiem nauczycieli wychowania fizycznego Ł. Dobrowolskiego i D. Kieglerskiego uczniowie klas IV- VI systematycznie doskonalą swoje umiejętności w niesieniu pierwszej pomocy. W czasie zajęć wychowania fizycznego nasi wychowankowie odgrywają scenki sytuacyjne w czasie, których trenują:

• Jak prawidłowo wezwać pomoc,
  • pod jaki numer telefonu należy zadzwonić,
  • jakie informacje przekazać osobie odbierającej telefon,
  • a także przeprowadzenie pełnej resuscytacji krążeniowo oddechowej na manekinie do ćwiczeń.

Uczniowie sami podkreślają, że tego typu ćwiczenia są dla nich nie tylko ciekawe, ale i ważne, bo regularnie trenowane umiejętności wchodzą w nawyk i w sytuacji kryzysowej wykonywane są automatycznie.

Dziecko oswojone z ideą pomagania innym nie będzie bało się działać w sytuacji zagrożenia, co często ma miejsce w przypadku dorosłych, edukacja była jednorazowa i teoretyczna.

Your IP: 3.138.122.4
Today: Kwi 20, 2024