1Higiena osobista wpływa nie tylko na nasze codzienne funkcjonowanie i jakość życia, ale też na kontakty z innymi. Kto chciałby przebywać z osobą brudną czy wydzielającą nieprzyjemny zapach. Jednak higiena osobista to nie tylko utrzymywanie w czystości skóry, zębów, włosów, paznokci, regularne zmiany ubrań i ich pranie.
Higiena obejmuje również troszczenie się o czystość najbliższego otoczenia, częste pranie i wietrzenie pościeli, sprzątanie mieszkania, samochodu. Elementem higieny osobistej jest również zachowywanie poprawnych relacji ze środowiskiem zewnętrznym.
O tym, jak żyć „ higienicznie”, rozmawialiśmy z uczniami klas czwartych, zwracając uwagę na właściwie zaplanowany dzień w którym znajdujemy czas na aktywność fizyczną, na relaks, rozwój intelektualny oraz wykonywanie niezbędnych czynności życiowych. Uczniowie zwracali uwagę na tzw. nawyki higieniczne, które zdobywają w domu, od swoich rodziców, dziadków czy starszego rodzeństwa.
Dbałość o higienę uczniowie wyrazili poprzez prace plastyczne, które zostały pokazane w klasie przyrodniczej oraz na holu.

Your IP: 34.239.150.247
Today: Mar 29, 2024