5Międzynarodowy Dzień Ziemi obchodzimy na całym świecie 22 kwietnia. Imprezy promujące zachowania proekologiczne przyjmują różną postać i odbywają się nie tylko tego dnia, ale i wcześniej i później. Tak naprawdę rozpoczynają przyrodniczo – ekologiczny boom trwający całą wiosnę i lato.
Formą przyjętą do realizacji tego zadania na terenie naszej szkoły były prace plastyczne uczniów z których zrobiono wystawę. Uczniowie pracowali pod hasłem „W kierunku natury”. Hasło to poświęcone bioróżnorodności. Uczy, uświadamia i uwrażliwia ludzi na zagadnienia przyrodnicze, które towarzyszą naszemu życiu.
Uczniowie poprzez prace plastyczne wyrazili swoje zaniepokojenie stanem ekologicznym naszej planety, zwracając jednak uwagę na dobre i złe działania człowieka. Niektóre formy ochrony przyrody wpływają pozytywnie na rozwój flory i fauny a tym samym czystość powietrza, którym oddychamy.
Wystawa była dostępna dla wszystkich uczniów i rodziców naszej szkoły.

Your IP: 18.191.147.190
Today: Kwi 25, 2024