W roku szkolnym 2016/2017 prowadzono poradnictwo dla rodziców. Zorganizowano następujące pedagogizacje:

• Pedagogizacja rodziców na temat „Co robić, aby dzieci nie miały trudności w nauce?” prowadzona przez psychologa PPP – p. mgr Urszulę Sumeradzką – klasa I
  • Pedagogizacja rodziców na temat „Moje dziecko uczniem.” prowadzona przez psychologa PPP – p. mgr Urszulę Sumeradzką – przedszkole
  • Spotkanie z p. Marią Świtoń – dyrektorem Miejskiej Biblioteki Publicznej mające na celu zmobilizowanie i zachęcenie rodziców uczniów klas II i III do głośnego rodzinnego czytania – propagowanie czytelnictwa w rodzinach.
  • Pani mgr Joanna Bazyl poszerzyła wiedzę rodziców w zakresie dziecięcych emocji – klasy I-III
  • Pedagog szkolny przedstawiła rodzicom uczniów klas VI trudności wychowawczew okresie dojrzewania.

Wychowawcy klas I-VI w myśl zarządzenie Ministra Edukacji uczulili rodziców na niepokojące zjawisko niebezpiecznych gier komputerowych, w tym „Niebieski wieloryb” oraz zwrócili uwagę na ryzyko depresji u dzieci i młodzieży. W ramach tej psychoedukacji rodziców zostały im przekazane ulotki opracowane przez pedagoga i psychologa szkolnego.

Zarówno pedagog jak i psycholog prowadzą rozmowy indywidualne z rodzicami o charakterze informacyjno-doradczym oraz wspierającym. Częstotliwość spotkań w miarę potrzeb.

Pedagog i psycholog szkolny uczestniczyły w zebraniach z rodzicami i dniach otwartych szkoły. Odbywały się wtedy indywidualne konsultacje z rodzicami.

Pedagog szkolny w miarę potrzeb przeprowadzała wywiady środowiskowe w domach rodzinnych uczniów. Dotyczyły one najczęściej realizacji obowiązku szkolnego uczniów, kontroli sytuacji wychowawczej i warunków bytowych rodzin.

Załączniki:

Your IP: 3.135.246.193