2Na początku grudnia uczniowie zostali poinformowani o tym, iż mogą aktywnie spędzać przerwy na sali gimnastycznej dostosowując się do ustalonego harmonogramu, pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego. Podczas długich 15-minutowych przerw uczniowie mają do swojej dyspozycji salę gimnastyczną, na której zazwyczaj rozgrywane są mecze piłki nożnej. Uczniowie bardzo chętnie korzystają z tej formy aktywności ruchowej, dzięki której ciekawie spędzają czas wolny, a także doskonalą swoje umiejętności techniczne. Gra pozwala nie tylko na doskonalenie umiejętności technicznych, ale umożliwia również aktywnie spędzać czas wolny między zajęciami. Uczniowie bardzo chętnie korzystają  z tej formy rozrywki, i dlatego są rozgrywane zacięte pojedynki międzyklasowe w kategorii klas IV-VI dziewcząt i chłopców.  Ci co nie grają dopingują koleżanki i kolegów ze swoich klas.

Nie zapomniano też o młodszych uczniach z klas I - III. Dla nich uczennice z klas starszych opracowują i prezentują ćwiczenia rytmiczne przy muzyce. Te pokazy aerobiku cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród dziewczynek. Ćwiczenia nie są trudne, a  ich intensywność jest dostosowana do kondycji wszystkich ćwiczących.Zajęcia ruchowe przy muzyce odbywają się na przerwach 10-minutowych.

Należy pamiętać, że szkoła to nie tylko nauka, ale i zabawa . Aktywne przerwy to super pomysł na spożytkowanie energii, która wprost rozpiera uczniów. Szczególnie po lekcjach, które wymagają od nich skupienia i siedzenia w ławce. Dają dzieciom odprężenie i relaks po intensywnym wysiłku umysłowym. W pozytywny sposób rozładowują złe emocje i stres, uczą dyscypliny i odpowiedzialności. Dzięki dodatkowym zajęciom w czasie przerw uczniowie mają możliwość rozwijania pasji sportowej i doskonalenia sprawności fizycznej.

Your IP: 44.222.92.134
Today: Mar 29, 2024